Порівняння гемостатиків - Всеукраїнська спілка парамедиків

Обсуждение экстремальных, не стандартных ситуаций, меры предосторожности, поведение, оказание помощи

Порівняння гемостатиків - Всеукраїнська спілка парамедиків

Сообщение Myroslav » 23 окт 2015, 10:16

ПОРІВНЯЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ГЕМОСТАТИЧНИХ ЗАСОБІВ.
оригінал: Ukrainian Paramedic Group
http://pmgroup.org.ua/%D0%B4%D0%BE%D1%8 ... D0%B2.html


Щоб прибрати всі наявні суперечки, що точаться навколо гемостатиків, я вирішив провести порівняльне дослідження гемостатичних засобів різного виробництва та походження.
На офіційних сайтах кожен виробник пише, що саме його засіб найкращий.
Мої дослідження дають чітку відповідь на декілька надважливих питань:
1.Який гемостатик дійсно працює?
2.Чи працює гемостатик, якщо вийшов термін придатності.
3.Чи працює гемостатик, якщо він був розпакований протягом довгого часу.


Для дослідів використовувалася свіжа кров 3+. Для ускладнення умов температура крові була 35 градусів за Цельсієм.
Перед дослідом: Гемоглобін 180 г/л
Тромбоцити 250*109 /л
Для проведення досліду використовувалася еластична трубка з внутрішнім діаметром 2мм, в якій створювався кров’яний тиск 140-160 мм.рт.ст. без пульсації.
За даних умов не вдалося досягти гемостазу тампонадою простим бинтом, що туго прикладався протягом 10хв.
Час протягом якого ми робили тампонаду – 3 хв.

В дослідженні брали участь:
QuikClot Combat Gauze
QuikClot Combat Gauze - термін придатності закінчився рік тому, герметично упакований
QuikClot Combat Gauze, що знаходився у відкритому стані протягом 6 місяців
Gemma
Gemma, що була відкритою протягом 1 місяця
КровСтоп
КровСтоп, що був відкритий протягом місяця
HemCon ChitoGauze XR-pro
HemCon ChitoGauze - термін придатності закінчився рік тому, герметично упакований
Celox Gauze - термін придатності закінчився рік тому, герметично упакований
Celox Gauze Z-fold
Кровоспинний засіб Z-складений від компанії “АВ-Фарма”
ChitoSAM 100 Z-Fold
Caproferr вироблений у місті Рівне
X-hemostatic – мій особистий гемостатик, ідея використання якого прийшла під час досліду.

Отже.
QuikClot Combat Gauze – досягнути гемостазу за 3 хвилини вдалося, тромб стійкий.
Бинт просочений кров’ю, твердий. Рентген смужка не відслоїлася. Екзотермічна реакція відсутня. Для вдалого гемостазу необхідна велика кількість бинта.
QuikClot Combat Gauze - термін придатності закінчився рік тому, герметично упакований – дав такий самий результат як і QuikClot Combat Gauze.
QuikClot Combat Gauze, що знаходився у відкритому стані протягом 6 місяців – гемостазу не вдалося досягти ні за 3, ні за 10 хв. Бинт схожий на мочалку просякнуту кров’ю. При натискуванні на бинт відзначається виділення крові.
Gemma - досягнути гемостазу за 3 хвилини вдалося, тромб стійкий. Кров’яний згусток гелеподібний. Екзотермічна реакція відсутня. Для вдалого гемостазу необхідна велика кількість порошку. При масивному пораненні одного пакетика мало. В комплекті необхідно мати бинт для тампонади. Порошок дрібнодисперсний, легко вимивається з рани. Після зупинки кровотечі гелевий тромб важко вимивається з рани, погано розчиняється у воді. При контакті з водою в рані нагадує желатин, що приклеявся до дна тарілки.
Gemma, що була відкритою протягом 1 місяця - дав такий самий результат як і Gemma.
КровСтоп - гемостазу не вдалося досягти ні за 3, ні за 10 хв. Екзотермічна реакція якскраво виражена. В рані велика кількість дрібних камінців.
КровСтоп, що був відкритий протягом місяця - дав такий самий результат як і КровСтоп.
HemCon ChitoGauze XR-pro – в двох з чотирьох досліджень досягнути гемостазу вдалося за 3 хвилини, в інших двох – гемостаз не відбувся. Бинт просочений кров’ю, схожий на гелевий згусток. Рентген смужка місцями відслоїлася. Екзотермічна реакція відсутня. Для вдалого гемостазу необхідна велика кількість бинта.
HemCon ChitoGauze - термін придатності закінчився рік тому, герметично упакований - гемостазу не вдалося досягти ні за 3, ні за 10 хв. Екзотермічна реакція відсутня. При відкритті упаковки різко виражений запах оцтової кислоти. Бинт схожий на мочалку просякнуту кров’ю. При натискуванні на бинт відзначається виділення крові.
Celox Gauze - термін придатності закінчився рік тому, герметично упакований - гемостазу не вдалося досягти ні за 3, ні за 10 хв. Екзотермічна реакція відсутня. Лише через 30 хвилин бинт став схожий на гелевий згусток.
Celox Gauze Z-fold – в порівнянні з Celox Gauze відзначається значно більша густина. Досягнути гемостазу за 3 хвилини вдалося, тромб нестійкий. Тромб легко відривається при підвищенні тиску в судині. Екзотермічна реакція відсутня. Бинт схожий на мокрий пергамент.
Кровоспинний засіб Z-складений від компанії “АВ-Фарма” - гемостазу не вдалося досягти ні за 3, ні за 10 хв. Бинт схожий на мочалку просякнуту кров’ю. При натискуванні на бинт відзначається виділення крові. За структурою дуже схожий на QuikClot.
ChitoSAM 100 Z-Fold - досягнути гемостазу за 3 хвилини вдалося, тромб стійкий. Бинт просочений кров’ю, м’який. Бинт схожий на махровий рушник, тому для тампонування рани його необхідно менше ніж аналогів. Екзотермічна реакція відсутня.
Caproferr вироблений у місті Рівне - досягнути гемостазу за 3 хвилини вдалося, тромб не стійкий. Кров’яний згусток схожий на запечену кров. Згусток фактично чорного кольору. Екзотермічна реакція відсутня. В комплекті необхідно мати бинт для тампонади, так як Caproferr випускається в ампулах.
X-hemostatic – досягнути гемостазу за 3 хвилини вдалося, тромб стійкий. Кров’яний згусток гелеподібний. Екзотермічна реакція відсутня. В комплекті необхідно мати бинт для тампонади, так як на разі мій гемостатик у порошку (обіцяю, буду працювати над цим). Легко вимивається з рани теплою водою.

Висновки з нашого досліду. Беззаперечним переможцем став QuikClot. Фактично йому майже не поступається ChitoSAM 100 Z-Fold, але у Chito відсутня рентген-смужка. Тромб утворений QuikClot більш стабільний, ніж тромби утворені іншими засобами. Ефективність засобу у якого скінчився термін придатності висока, але надзвичайно важливо зберегти герметичність упаковки. По стабільності утвореного тромбу у QuikClot та ChitoSAM 100 Z-Fold є конкурент - це Gemma та мій X-hemostatic. Gemma та X-hemostatic чудово зупиняє кровотечу, але є одне але.... Це але – ФОРМ-ФАКТОР. На жаль, Gemma випускається лише у формі порошку. Він дрібнодисперсний та легкий. Надзвичайно легко вимивається з рани, тому разом з порошком просто необхідно мати бинт, яким одразу після використання Gemma тампонують рану. Gemma розчинна у воді, але з рани вимивається важко (після зупинки кровотечі). Мій X-hemostatic – не такий дрібнодисперсний як Gemma, і набагато краще видаляється з рани після гемостазу. Стосовно HemCon та Celox – результати непогані, але гірші ніж у QuikClot та ChitoSAM 100 Z-Fold. Ефективність HemCon та Celox у яких скінчився термін придатності – рівна нулю.
Стосовно КровСтоп. Це українська копія російського ГемоСтопу. Гемостатичних властивостей ці чудо-засоби, на жаль, не мають. Основна суть зупинки кровотечі - різкий нагрів порошку при контакті з рідиною (кров). Відбувається виражена екзотермічна реакція!!! Іноді температура доходить до точки кипіння, внаслідок чого і мала б відбуватися коагуляція. Після застосування КровСтоп з’являється безліч проблем, одна з яких – опік м’язів, судин, а також нервових волокон. При масивному пораненні, після застосування чудо –порошку, кінцівку, на жаль, ампутують. В нашому ж досліді зупинити кровотечу КровСтопом не вдалося, одною з причин цього стала екзотермічна реакція, що не дала змоги притиснути судину навіть у рукавичках та через серветки.
Отже КровСтоп, ГемоСтоп застосовувати не варто.
Кровоспинний засіб Z-складений від компанії “АВ-Фарма” - нажаль не відрізняється від тих джгутів та бандажів що випускає компанія. Результат негативний. Використовувати не варто.
Caproferr вироблений у місті Рівне – непоганий гемостатик. Кровотечу зупинив, але тромб не стійкий. Використовувати можна, але знову ж таки ФОРМ-ФАКТОР. Рідина – не найкращий форм-фактор для військової аптечки.
X-hemostatic – мій особистий гемостатик, ідея використання якого прийшла під час досліду. На моє щире здивування дуже хороший гемостатик. Кровотечу зупинив, тромб надзвичайно стійкий. Але знову ж таки форм-фактор. Обіцяю працювати над ним і далі!

Необхідно зауважити, що гемостатики не є панацеєю. Важливу роль у зупинці кровотечі відіграє туга тампонада рани!!!
Тільки байкер може зрозуміти, чому собаки люблять висовувати голови з вікон автомобіля.

За это сообщение автора Myroslav поблагодарил:
Electric
Маршал
Рейтинг: 4425 Units
Награды: 17
Начальник Military Police (1) MIB (1) Заступник командира страйкбольної Команди (1) Організатор ігор (1)
Учасник проєкту A.R.M.S. (1) Інструктор (1) Учасник Нормано-Сільванського конфлікту (1) Учасник проєкту UNIT (1)
Майстерний Розвідник (1) За волю до перемоги. (1) Ветеран одеського страйкболу - 3 роки в страйкболі (1) Ветеран одеського страйкболу - 5 років в страйкболі. "Хранитель традицій" (1)
Ветеран одеського страйкболу - 10 років в страйкболі. "Гра довжиною в життя" (1) Кращий модератор сезону (4)
Сообщения: 1671
Зарегистрирован: 15 окт 2007
Флаг: Украина (ua)
Благодарил (а): 2515 раз.
Поблагодарили: 3029 раз.
Команда: Гвардія

Вернуться в Экстрим, выживание, медицина

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

Партнёры
partners-picture2 partners-picture1 partners-picture3 partners-picture4